MSK-ya şikayət daxil olmayıb
M.Pənahov yerlərdə keçirilən tədbirlərə dair də MSK-ya heç bir müraciət daxil olmadığını söyləyib: “MSK təşviqatın hərtərəfli aparılması, cəmiyyətin daha çox təbəqələrinin bu prosesə cəlb olunmasında maraqlıdır. Azərbaycan ictimaiyyətinin referenduma marağı məni qane edir”.
Məzahir Pənahov, həmçinin, deyib ki, martın 18-də keçiriləcək referendumla bağlı təqvim planında nəzərdə tutulan bütün addımlar atılıb. O, bildirib ki, bu mərhələdə əsas məqsəd seçiciləri Konstitusiyaya təklif olunan əlavə və dəyişikliklərlə tanış etməkdir: “MSK Konstitusiyadakı dəyişikliklər və onların müqayisəli şəkildə təqdimatını hazırlayıb, milyonlarla tirajla çap edib və hər mənzilə ən azı bir ədəd çatdırıb. Biz həm də seçki bülleteninin böyüdülmüş nümunəsini çap etmişik və bu, əhalinin sıx olduğu ərazilərdə asılıb. Seçicilər öncədən seçki bülleteninin forması, orada əksini tapmış təkliflərlə tanış olub, öz mövqelərini formalaşdıra biləcəklər”.