Çempionlar Liqası:“Qarabağ” pley-off mərhələsinə vəsiqə qazanıb-YENİLƏNİB 7
“Qarabağ” UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsində sonuncu oyununu keçirib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan çempionu liqa mərhələsinin VIII turunda İngiltərədə “Liverpul”un qonağı olub. “Enfild” stadionunda təşkil olunan qarşılaşma meydan sahiblərinin 6:0 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
“Mersisayd” təmsilçisinin heyətində qolları Aleksis Makallister (2), Florian Virts, Məhəmməd Salah, Uqo Ekitike və Federiko Kyeza vurublar.
Böyükhesablı məğlubiyyətə baxmayaraq, turnir cədvəlini 10 xalla 22-ci pillədə başa vuran “Qarabağ” növbəti raunda vəsiqə qazanıb. Bununla da “köhlən atlar” Çempionlar Liqasında pley-off mərhələsinə yüksələn ilk Azərbaycan klubu olub.
Qeyd edək ki, “Qarabağ”ın pley-off mərhələsindəki rəqibi yanvarın 30-da keçiriləcək püşkatma mərasimində bəlli olacaq.
01:23
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçirilən “Liverpul” və “Qarabağ” komandaları arasındakı oyunda beşinci qol vurulub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda təşkil olunan görüşün 61-ci dəqiqəsində Aleksis Makallister dubl edib - 5:0.
Matçı slovakiyalı FIFA referisi İvan Krujlyak idarə edir.
01:20
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçirilən “Liverpul” və “Qarabağ” komandaları arasındakı oyunda dördüncü qol vurulub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda təşkil olunan matçın 57-ci dəqiqəsində Uqo Ekitike komandamızı dördüncü dəfə meydanın mərkəzinə dəvət edib - 4:0.
01:13
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçirilən “Liverpul” və “Qarabağ” komandaları arasındakı oyunda üçüncü qol vurulub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda təşkil olunan matçın 50-ci dəqiqəsində Məhəmməd Salah Ağdam klubunu məyus edib - 3:0.
01:03
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçirilən “Liverpul” və “Qarabağ” komandaları arasındakı oyunda ikinci hissə başlayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda təşkil olunan qarşılaşmanın ilk hissəsindən sonra rəqib 2:0 hesabı ilə qalib gəlir.
00:48
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçirilən “Liverpul” və “Qarabağ” komandaları arasındakı oyunda ilk hissə başa çatıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda təşkil olunan matçın fasiləsinə meydan sahibləri 2:0 hesablı üstünlüklə yollanıb.
00:25
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçirilən “Liverpul” və “Qarabağ” komandaları arasındakı oyunda ikinci qol vurulub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda təşkil olunan matçın 21-ci dəqiqəsində Florian Virts hesabı 2:0 edib.
00:20
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçirilən “Liverpul” və “Qarabağ”komandaları arasındakı oyunda hesab açılıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda təşkil olunan görüşün 15-ci dəqiqəsində rəqibin heyətində Aleksis Makallister fərqlənib - 1:0.
00:00
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turu çərçivəsində keçirilən “Liverpul” və “Qarabağ” komandaları arasındakı oyun başlayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda təşkil olunan görüş Bakı vaxtı ilə saat 00:00-da start götürüb.