YAP müxalifət-iqtidar dialoqunun başlamasının tərəfdarıdır
Azərbaycanın hakim partiyası Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı müxalifət-iqtidar dialoqunun başlamasının tərəfdarıdır.
“Biz təkcə Dağlıq Qarabağ münaqişəsi yox, digər məsələlərlə bağlı müxalifətlə dialoqun tərəfdarıyıq”, - “Trend”ə hakim Yeni Azərbaycan Partiyasının icra katibinin müavini, millət vəkili Siyavuş Novruzov bildirib.
S.Novruzovun sözlərinə görə, vaxtilə hakim və müxalif partiyaların iştirakı ilə müzakirələr aparılıb. “Həmin görüşlər hər dəfə bir partiyanın qərargahında aparılırdı. Bizim partiyanın qərargahında keçirilən tədbirdə Müsavat və bir neçə müxalifət partiyası iştirak etmədiyindən, həmin dialoq prosesi dayandı”, - deyə S.Novruzov əlavə edib.
Hakim partiya funksionerinin fikrincə, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı dialoqun yenidən başlaması aktual mövzudur. “İndi referendumla bağlı təbliğat və təşviqat kampaniyasının qızğın vaxtıdır. Güman edirəm ki, məsələ referendumdan sonra reallaşa bilər”, - icra katibinin müavini deyib.