/ / Dövlət İdarəçilik Akademiyasında Yeni Azərbaycan Partiyasının yaranmasının 21-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Dövlət İdarəçilik Akademiyasında Yeni Azərbaycan Partiyasının yaranmasının 21-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib
20.11.2013 [09:20]
Noyabrın 18-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında (DİA) Yeni Azərbaycan Partiyasının yaranmasının 21-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
DİA-nın mətbuat xidmətindən AzərTAc-a verilən məlumata görə, tədbirdə çıxış edən rektor, akademik Urxan Ələkbərov, YAP Səbail rayon təşkilatının sədri, professor Zahid Qaralov, ərazi ilk partiya təşkilatının sədri Tahir Bədəlov və başqaları Azərbaycanın dövlət müstəqilliyini itirmək və parçalanmaq təhlükəsi ilə qarşı-qarşıya qaldığı bir vaxtda xalqın öz xilaskarı Ulu öndər Heydər Əliyevə üz tutduğunu diqqətə çatdırıblar.
Tədbirdə qeyd edilib ki, YAP-ın yaranması, Ulu öndər Heydər Əliyevin bu partiyaya Sədr seçilməsi insanların gələcəyə olan ümidini möhkəmləndirdi. Bu gün ölkənin ən böyük və mütəşəkkil siyasi təşkilatı olan YAP qələbələr partiyasıdır və gənc nəsil partiyanın Sədri, Prezident İlham Əliyevin apardığı siyasi kursu birmənalı şəkildə dəstəkləyir.
Çıxış edənlər əminliklə vurğulayıblar ki, YAP bundan sonra da yeni-yeni uğurlara imza ataraq həmişə olduğu kimi, öz gücünü və qüdrətini nümayiş etdirəcək.
Daha sonra partiyanın fəaliyyəti ilə bağlı videoçarx nümayiş etdirilib və fəal üzvlər Fəxri Fərmanlarla mükafatlandırılıblar.