/ / “Yerli icra hakimiyyəti orqanları ilə kütləvi informasiya vasitələri arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi” mövzusunda konfrans keçirilib
“Yerli icra hakimiyyəti orqanları ilə kütləvi informasiya vasitələri arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi” mövzusunda konfrans keçirilib
20.11.2013 [09:11]
Noyabrın 19-da Nizami rayon İcra Hakimiyyəti və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun (KİVDF) birgə təşkilatçılığı ilə “Yerli icra hakimiyyəti orqanları ilə kütləvi informasiya vasitələri arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi” mövzusunda konfrans keçirilib.
AzərTAc xəbər verir ki, tədbirdə müxtəlif media qurumlarının rəhbərləri, Nizami rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşları və ictimaiyyətin nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbiri açan Nizami rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Tahir Budaqov belə görüşlərin artıq ənənəvi xarakter aldığını söyləyib.
KİVDF-nin icraçı direktoru Vüqar Səfərli bildirib ki, tədbirin keçirilməsində məqsəd media ilə icra hakimiyyəti orqanları arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsidir. O deyib ki, Nizami rayon İcra Hakimiyyəti ilə artıq üçüncü dəfədir ki, belə görüş təşkil olunur. Bu görüşdə ictimai rəyə təsir edən media qurumlarının təmsilçiləri iştirak edirlər.
V.Səfərli Azərbaycan mediasının dinamik inkişaf yolu keçdiyini və bu prosesin indi də davam etdiyini bildirib.
Azərbaycan Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov konfransın əhəmiyyətindən danışıb, yerli icra hakimiyyəti orqanları ilə media arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb. O bildirib ki, bu formatda keçirilən tədbirlər jurnalist-məmur münasibətlərinin inkişafına, informasiyanın daha asan əldə olunmasına böyük töhfələr verir. Ə.Amaşov ölkədə medianın inkişafı, onun maddi-texniki bazasının yaxşılaşdırılması istiqamətində görülmüş işlərdən danışıb, KİVDF-nin yaradılmasını buna nümunə kimi göstərib. Diqqətə çatdırılıb ki, yerli icra hakimiyyəti orqanları mətbuatla əməkdaşlıqdan çəkinməməli, onlara ünvanlanan suallara vaxtında cavab verməlidirlər.
Sonra Nizami rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Tahir Budaqov son illər rayonda görülmüş geniş abadlıq, quruculuq işlərindən danışıb.
Tədbirin sonunda jurnalistlər üçün “Nizami rayonunun sosial-iqtisadi inkişafı: real vəziyyət və perspektivlər” mövzusunda müsabiqə elan edilib.