Ana səhifə / Sosial / AQTA: Sumqayıtda “Banu” şirniyyat istehsalı müəssisəsində normativ tələblər pozulub
AQTA: Sumqayıtda “Banu” şirniyyat istehsalı müəssisəsində normativ tələblər pozulub
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) əməkdaşları Sumqayıt şəhəri, 4-cü mikrorayon, C.Cabbarlı küçəsində fəaliyyət göstərən fiziki şəxs Təranə Saleh qızı Süleymanovaya məxsus “Banu” şirniyyat istehsalı müəssisəsində plandankənar yoxlama keçiriblər.
Bildirilib ki, baxış zamanı müəssisədə texniki normativ hüquqi aktların tələblərinin pozulduğu müəyyən olunub. Belə ki, kremli qənnadı məmulatlarının temperatur rejiminə əməl edilmədən saxlanıldığı, istifadə olunan suyun filtrasiyadan keçirilmədiyi, sanitar-gigiyenik vəziyyətin qənaətbəxş olmadığı, istehsal sahəsində döşəmə və divarların asan təmizlənən, dezinfeksiyaya davamlı materialla üzlənmədiyi, havalandırma sisteminin qurulmadığı, müvafiq təmizlik işlərinin aparılmadığı və digər nöqsanlar aşkarlanıb.
Faktla bağlı müəssisənin fəaliyyəti məhdudlaşdırılıb, rəhbəri barəsində inzibati qərar qəbul edilərək cərimə tətbiq olunub.