Təhsildə İdarəçilik Forumu-2025 Bakıda
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin əziz xatirəsinə həsr olunmuş “Təhsildə İdarəçilik Forumu 2025” keçirilib. Tədbir "EDU Company" Təhsil Şirkətinin təşkilatçılığı ilə keçirilib. Foruma rəsmi tərəfdaşlığı və ev sahibliyini Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti edib.
Forumda Milli Məclis üzvləri,nazirlik və digər qurumlardan rəsmilər,tanınmış təhsil ekspertləri və gənclər təşkilatlarının nümayəndələri çıxış edərək ölkədə təhsilin idarə olunması, strateji hədəflər, gənclərin inkişafında liderliyin rolu və müasir yanaşmalar mövzularında müzakirələr aparıblar.
Tədbirə ev sahibliyi edən universitetin prorektoru, professor Akif Qasımov və "EDU Company" Təhsil Şirkətinin təsisçisi və baş direktoru Samir Əzizov forumun açılışında çıxış edərək, bu cür tədbirlərin təhsil islahatlarının sürətləndirilməsində əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Forumun moderatoru Bakı Mühəndislik Universitetinin baş müəllimi və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin rəhbəri Bəhman Qüdsi olub.
Forumun əsas Natiqləri :