/ / Qırğız Respublikasının Prezidenti Almazbek Atambayev Azərbaycan Respublikasının Qırğız Respublikasında Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Hidayət Orucovu təbrik edib
Qırğız Respublikasının Prezidenti Almazbek Atambayev Azərbaycan Respublikasının Qırğız Respublikasında Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Hidayət Orucovu təbrik edib
20.09.2014 [10:19]
2014-cü il sentyabrın 16-da Qırğız Respublikası Prezident Aparatının rəhbərinin müavini, beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Sapar İsakov Azərbaycan Respublikasının Qırğız Respublikasında Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Hidayət Orucovu Prezident Aparatına dəvət edərək, onunla görüşüb.
Görüş zamanı Sapar İsakov Qırğız Respublikasının Prezidenti Almazbek Atambayevin səfir Hidayət Orucova ünvanladığı məktubunu ona təqdim edib.
Sapar İsakov, eyni zamanda, səfir Hidayət Orucova “İpək Yolu” adlanan Prezident hədiyyəsini də təqdim edib.
Sapar İsakov, həmçinin, səfir Hidayət Orucovun “Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin Fəxri diplomu” ilə təltif olunması münasibəti ilə ona öz təbriklərini çatdırıb.
Səmimi söhbət zamanı Sapar İsakov Qırğızıstan-Azərbaycan münasibətlərinin genişləndirilməsində və möhkəmlənməsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Qırğız Respublikasının Prezidenti Almazbek Atambayevin böyük xidmətlərinin olduğunu xüsusi qeyd edib.
Səfir Hidayət Orucov isə öz növbəsində, onun fəaliyyətinin yüksək qiymətləndirilməsinə və ad günü münasibətilə səmimi təbriklərə görə Qırğız Respublikasının Prezidenti Almazbek Atambayevə dərin minnətdarlığını bildirib. Səfir Azərbaycanla Qırğızıstan arasında ikitərəfli münasibətlərin bütün sahələr üzrə inkişaf etməsində və genişləndirilməsində öz səylərini əsirgəməyəcəyini deyib.
Onu da qeyd edək ki, Qırğız Respublikasının Baş naziri Coomart Otorbayev, xarici işlər naziri Erlan Abdıldayev, həmçinin, bu ölkənin digər nazirləri, dövlət və ictimai xadimləri Hidayət Orucova təbrik məktubu ünvanlayıblar.