Yığmamızın sabiq qapıçısı məşqçiliyə başlayır
Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının (AFFA) icraçı vitse-prezidenti Elxan Məmmədov Azərbaycan millisinin sabiq qapıçısı Kamran Ağayevlə görüşüb. AFFA-dan “Yeni-Azərbaycan”a verilən məlumata görə, E.Məmmədov futbolçu karyerasını başa vuran K.Ağayevə təşəkkürünü bildirib və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Görüşdə AFFA-nın vitse-prezidenti Vaqif Sadıqov və Texniki Departamentin rəhbəri Cahangir Həsənzadə də iştirak edib.
Ağayev karyerası ərzində Türkiyə, Portuqaliya, Çexiya klublarında çıxış edib və Azərbaycan yığmasının heyətində 79 oyun keçirib. O, AFFA-nın təklifi ilə qapıçı məşqçiləri üçün təşkil olunan müxtəlif kurslarda iştirak edəcək milli komandalarda qapıçı məşqçisi kimi fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, Ağayevin son klubu Azərbaycan çempionatında mübarizə aparan “Səbail” klubu olub. 17 ay bu komandanın formasını geyinən qapıçı vaxtının çoxunu daha çox ehtiyatda keçirib. Belə ki, o, bu müddət ərzində cəmi 12 dəfə meydana çıxıb. Bu oyunlarda isə qapısından 21 top buraxıb.