Ana səhifə / Gündəm / Prezident İlham Əliyev Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru Əsəd Aləmin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru Əsəd Aləmin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
27.05.2009 [09:56]
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev dünən Dünya Bankının Cənubi Qafqaz üzrə regional direktoru Əsəd Aləmin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib. Qonaq Dünya Bankının Azərbaycan ilə uzun illər uğurlu əməkdaşlıq etdiyini vurğulayıb. Daha sonra Əsəd Aləm deyib: “Təmsil etdiyim qurumun fəaliyyətinin əsas istiqamətlərindən biri də Sizin rəhbərliyiniz altında Azərbaycanın iqtisadiyyat sahəsində əldə etdiyi uğurlara dəstək verməkdən ibarətdir”. Dövlətimizin başçısı iqtisadiyyatın bütün sahələrində böyük nailiyyətlər əldə edən ölkəmizin beynəlxalq maliyyə qurumları, o cümlədən Dünya Bankı ilə səmərəli əməkdaşlıq etdiyini bildirib və bu əməkdaşlığın gələcəkdə də davam edəcəyinə əminliyini ifadə edib.