Prezident İlham Əliyev Çexiya Prezidenti Vatslav Klaus ilə görüşüb
Praqada işgüzar səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev dünən çexiya Respublikasının Prezidenti Vatslav Klaus ilə görüşüb.
Prezident sarayının qarşısında dövlətimizin başçısının şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb. çexiya Prezidenti Vatslav Klaus Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi səmimiyyətlə qarşılayıb. Dövlət başçıları rəsmi foto çəkdiriblər.
ölkələrimizin siyasi əlaqələrinin uğurla inkişaf etdiyini vurğulayan çexiya Prezidenti, bu görüşün ikitərəfli münasibətlərin hazırkı vəziyyəti və perspektivi barədə fikir mübadiləsi aparılmasına yaxşı imkanlar yaratdığını qeyd edib.
çexiyanın dövlət başçısı Azərbaycanda və regionda gedən siyasi, iqtisadi proseslərin ölkəsində yaxından izlənildiyini deyib.
çexiyanın Azərbaycanda səfirliyini açmağı planlaşdırdığını diqqətə çatdıran Vatslav Klaus bildirib ki, bu, əlaqələrin genişləndirilməsinə kömək edəcək.
Prezident İlham Əliyev ölkələrimiz arasında ikitərəfli münasibətlərin son illərdə uğurla inkişaf etdiyini vurğulayıb.
Dövlətimizin başçısı ölkəmizdə gedən iqtisadi inkişaf prosesi haqqında danışıb.
Prezident İlham Əliyev Azərbaycanın Avropa İttifaqı ilə əlaqələrinin uğurla inkişaf etdiyini və genişləndiyini bildirib, respublikamızın Avropanın enerji təhlükəsizliyində yaxından iştirak etdiyini vurğulayıb.
Ermənistanın Azərbaycana davam edən təcavüzü barədə ətraflı məlumat verən Prezident İlham Əliyev bunun regionda sülhə və sabitliyə ciddi maneə olduğunu deyib.
Dövlət başçıları ölkələrimiz arasında əlaqələrin bundan sonra da uğurla inkişaf edəcəyinə əminliklərini ifadə ediblər.