Azərbaycanın müdafiə naziri cəbhə bölgəsinə səfər edib
Noyabrın 13-də Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov cəbhə bölgəsinə səfər edib.
Səfərdə müdafiə nazirini Silahlı Qüvvələrin Baş Qərargah rəisi, general-polkovnik Nəcməddin Sadıqov və digər yüksək rütbəli zabitlər müşayiət edirlər.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən AzərTAc-a bildiriblər ki, ön cəbhədə yerləşən hərbi hissəyə baş çəkən nazirliyin rəhbərliyi Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin büstü önünə əklil və gül dəstəsi qoyub, öz ehtiramlarını ifadə ediblər.
Sonra nazir düşmənlə təmas xəttindəki hərbi hissələrdəki vəziyyətlə tanış olub, döyüş növbəsi çəkən əsgər və zabitlərlə görüşüb. Bir qrup hərbçiyə növbəti rütbələr verilib, medal və qiymətli hədiyyələr təqdim olunub.
Eyni zamanda, müdafiə naziri cəbhə bölgəsindəki müasir zirehli texnikaların döyüşə hazırlıq vəziyyəti, imkanları və effektiv istifadəsi, döyüş növbəsinin yüksək səviyyədə təşkili və aparılması, o cümlədən hərbi qulluqçuların mənəvi-psixoloji durumu ilə tanış olub.
Komandir heyətinin məruzələri əsasında müdafiə naziri nizam-intizamın gücləndirilməsi, silah-sursatla, hərbi texnika ilə davranışda təhlükəsizlik qaydalarına ciddi əməl edilməsi, hərbi qulluqçuların sosial-məişət şəraitlərinin daha da yaxşılaşdırılması və sağlamlıqlarına diqqətin artırılması ilə əlaqədar tapşırıqlar verib.