Azərbaycanın və Moldovanın gənclər təşkilatları arasında əməkdaşlığın inkişafı müzakirə olunub
Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (ARGTMŞ) sədri Şahin Seyidzadə ölkəmizdə səfərdə olan Moldovanın gənclər və idman naziri Oktavian Bodiştyanunun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
ARGTMŞ-dan bildiriblər ki, görüşdə Ş.Seyidzadə Şuranın fəaliyyəti barədə qonaqlara ətraflı məlumat verib. O, qurumun “3G” strategiyası və gənclər təşkilatları institutunun gücləndirilməsi, onların yerli və beynəlxalq səviyyədə əməkdaşlığının təmin olunması və gənclər siyasətinə dəstək istiqamətləri üzrə görülən işlərdən danışıb.
Söhbət zamanı iki ölkənin gənclər təşkilatları arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi məsələlərinə toxunulub. Moldovanın Gənclər Təşkilatları Milli Şurası ilə sıx əlaqələrin mövcud olduğunu vurğulayan Ş.Seyidzadə artıq qarşılıqlı səfərlərin həyata keçirildiyini və birgə fəaliyyətlərin planlaşdırıldığını bildirib.
Nazir O.Bodiştyanu əlaqələrin inkişaf etdirilməsi, ölkələrimizin gəncləri arasında təcrübə mübadiləsinin aparılması məqsədilə ARGTMŞ sədrini Moldovaya dəvət edib.