Ana səhifə / Sosial / Nobel mükafatı laureatı Corc Ficerald Smut: Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumu gündəmdədir və böyük əhəmiyyət daşıyır
Nobel mükafatı laureatı Corc Ficerald Smut: Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumu gündəmdədir və böyük əhəmiyyət daşıyır
Azərbaycana ilk dəfədir ki, gəlirəm. Bir çox ölkələrin paytaxtlarında olmuşam amma Bakının gözəlliyi məni valeh edib. Bu sözləri II Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunda iştirak etmək üçün ölkəmizə gəlmiş fizika üzrə Nobel mükafatı laureatı Corc Ficerald Smut söyləyib.
Qonaq deyib: “Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumu gündəmdədir və böyük əhəmiyyət daşıyır. Forumda yeni insanlarla tanış oldum, maraqlı müzakirələr apardıq. Bakının belə bir nüfuzlu humanitar tədbirə ikinci dəfə ev sahibliyi etməsi, həqiqətən, təqdirəlayiqdir. Forumda iştirak etməyimdən çox məmnunam”.
Ölkəmizin dinamik inkişaf etdiyini, qədim və modern tikililərin göz oxşadığını vurğulayan qonaq qeyd edib ki, ötən gecə Bakı şəhərini gəzdim, milli mətbəxinizlə tanış oldum, çox bəyəndim. Azərbaycanlılar isə çox mehriban və qonaqpərvərdirlər.