Gimnastlarımız onlara göstərilən etimadı doğruldublar
Dünən Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti Mehriban xanım Əliyeva bədii gimnastika üzrə 25-ci Avropa çempionatında Azərbaycanı təmsil etmiş yığma komandanın üzvləri ilə görüşüb.
Mehriban xanım Əliyeva əvvəlcə idmançılarımızla xatirə şəkli çəkdirib.
Gimnastları Avropa çempionatındakı uğurlu çıxışları münasibətilə ürəkdən təbrik edən Mehriban xanım Əliyeva onların çıxışlarının ölkəmizdə həyəcanla izlənildiyini deyib, idmançılarımızın göstərilən etimadı doğrultduqlarını bildirib.
çempionatın yüksək səviyyədə təşkilini qeyd edən Mehriban xanım Əliyeva Azərbaycanın qitə yarışında böyük uğur qazanmasının sevindirici hal olduğunu bildirib və vurğulayıb ki, komandamız bu çempionatda bədii gimnastika ənənələri ilə məşhur olan ölkələri belə geridə qoyub.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının böyük işlər gördüyünü vurğulayan Mehriban xanım Əliyeva idmançılarımızın 25-ci Avropa çempionatında çox yaxşı çıxış etdiklərini və gözəl göründüklərini bildirib.
Yarışla bağlı təəssüratlarını bildirən gimnastlar çempionatın yüksək səviyyədə təşkil edildiyini, onlara göstərilən etimadı doğrultmağa çalışdıqlarını söyləyiblər.
Göstərilən qayğıya və dəstəyə görə minnətdarlıq edən idmançılar Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının onlar üçün bir ailə olduğunu vurğulayıblar.