Daşkəsən rayonunda Ulu öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsi ehtiramla anılıb
Daşkəsən rayonunda Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin anım günü ilə əlaqədar müxtəlif tədbirlər keçirilib. Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Əhəd Abıyevin sərəncamı ilə təsdiqlənən tədbirlər planına uyğun olaraq, rayonun ümumtəhsil məktəblərində, mədəni-maarif, səhiyyə müəssisələrində, idarə və təşkilatlarında, inzibati ərazi dairələri üzrə nümayəndəliklərində anma tədbirləri keçirilib, ümumtəhsil məktəblərində inşa-yazı, rəsm müsabiqələri, Ulu öndərin həyat və fəaliyyətinə həsr olunmuş disputlar, kompozisiyalar, “dəyirmi masalar”, mədəni-maarif müəssisələrində kitab sərgiləri, fotostendlər, oxucu konfransları təşkil olunub. Dünən isə qeyd edilən tədbirlərin davamı olaraq, rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri Ulu öndərin rayon mərkəzində ucaldılan abidəsi önünə gül-çiçək dəstələri düzüb, Ulu öndərə sonsuz hörmət və ehtiramlarını bir daha nümayiş etdiriblər.
Daha sonra rayon ictimaiyyətinin nümayəndələrinin bir qrupu Heydər Əliyev Mərkəzində olub. Daşkəsən rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Əhəd Abıyev qeyd edib ki, bu gün Azərbaycan xalqı dövlətimizin əldə etdiyi çoxsaylı uğurlara görə Ulu öndərimiz Heydər Əliyevə minnətdardır: “Ulu öndərimiz Heydər Əliyev elə şəxsiyyətlərdəndir ki, keçdiyi həyat yoluna nəzər yetirdikdə bir xalqın dünəni, bu günü, sabahı aydın görünür. Milli özünüdərkin ən yüksək siyasi ifadəsi olan müstəqil dövlət ideyası Azərbaycanın ən yeni tarixində məhz Heydər Əliyevin adı, şəxsiyyəti ilə bağlıdır. Heydər Əliyev Azərbaycan xalqının və dövlətinin milli mənafeyini hər şeydən uca tutan, onu ümumi məqsədlər naminə səfərbər etməyi bacaran, cəmiyyətdə qanunçuluğu təmin edən bir rəhbər idi”.
Daha sonra Ulu öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan dövlətçiliyi qarşısında misilsiz xidmətləri haqqında ətraflı məlumat verən İcra Hakimiyyətinin başçısı Ə.Abıyev, həmçinin, deyib ki, bu gün Ulu öndər Heydər Əliyev siyasəti Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir, bu siyasət Azərbaycana böyük uğurlar qazandırır.