/ / Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 5 nömrəli respublika xüsusi internat məktəbində olub
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 5 nömrəli respublika xüsusi internat məktəbində olub
10.10.2014 [09:28]
Oktyabrın 9-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bakının Nərimanov rayonunda sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 5 nömrəli respublika xüsusi internat məktəbində yaradılmış şəraitlə tanış olub.
Məlumat verilib ki, 1961-ci ildən fəaliyyət göstərən bu təhsil ocağı 2006-cı ildə Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə yenidən qurulub. Məktəbdə 267 şagird təhsil alır. Şagirdlərdən 145-i tamamilə görməyən, digərləri isə zəif görənlərdir.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti məktəbin yeməkxanasında olub, burada şagirdlərlə birlikdə süfrə arxasında əyləşərək onlarla səmimi söhbət edib. Leyla Əliyevanın diqqətinə çatdırılıb ki, burada Azərbaycanın bütün bölgələrindən 6 yaşdan 20 yaşa qədər uşaqlar təhsil alırlar. Bölgələrdən gələn uşaqlar məktəbin 120 nəfərlik yataqxanasında qalırlar. Məktəb şagirdlərin yüksək səviyyədə təhsil almaları üçün lazımi avadanlıqla təmin edilib.
Şagirdlərə Heydər Əliyev Fondu tərəfindən yeni komyuterlər hədiyyə olunub.
Sonra Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva gözdən əlil uşaqlar üçün 38 nömrəli musiqi məktəbində olub. Məlumat verilib ki, burada 204 şagird təhsil alır.
Leyla Əliyeva şagirdlərin ifalarını dinləyib.