Bahar Muradova: Müsavat Partiyasında parçalanmanın əlamətləri artıq görünməkdədir
“Müsavat Partiyasında parçalanmanın əlamətləri artıq görünməkdədir. Özlüyündə ölkənin ictimai-siyasi həyatında “Müsavat”daxili seçkilərin möhtəşəm proses kimi qələmə verilməsi müqabilində nəticələr gözlənilən kimi oldu. Düşünürəm ki, çoxları nəticənin belə olacağını təxmin edirdi. Qurultaya qədər geniş piarın aparılmasına, namizədlərin arasında gənclərin olmasının “Müsavat”ın yeniləşməyə doğru getməsinin əlaməti kimi təqdim olunmasına baxmayaraq, seçkinin nəticəsi bunların hər birini öz yerinə qoydu və göründü ki, bu partiyada heç nə dəyişmədi”. Bu fikirləri Milli Məclisin sədr müavini, Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) İdarə Heyətinin üzvü Bahar Muradova Müsavat Partiyasında keçirilmiş qurultayın nəticəsinə münasibət bildirərkən deyib.
B.Muradova qeyd edib ki, Müsavat Partiyası uzun illər necə idarə olunmuşdusa, yenə də elə idarə ediləcək. Onun fikrincə, partiyada bundan sonra hansısa yeniliklərdən söhbət gedə bilməz.
“Sədr seçkisində ədalətin pozulmasına dair mövqelər ortaya qoyulur. Bildirilir ki, nəticələrə təsir göstərən mövqe sərgilənib. Bu da özlüyündə prosesin demokratikliyini və şəffaflığını böyük şübhə altına alır. Eyni zamanda, 2018-ci ildə keçiriləcək prezident seçkilərində kimin namizəd olması ilə bağlı indidən qərarın qəbul edilməsi də müxalifət düşərgəsinin özündə birmənalı qarşılanmayıb. Onlar bunu gülünc və qəribə hal kimi dəyərləndirirlər. Amma YAP üçün “Müsavat”da baş verən hansısa dəyişikliklərin heç bir əhəmiyyəti yoxdur. Qurultay və onun nəticələri nə siyasi gedişlərdə, nə taktikada, nə praktik həyatda, nə də uzunmüddətli hədəflərin müəyyən olunmasında hansısa dəyişikliyə rəvac verməyəcək. Sədr seçkisini “icraçı direktorun təyin olunmasına” bənzədənlər də var. “Arzu” edək ki, “icraçı direktor”, indiyə kimi öz “liderinin” tapşırıqlarını necə yerinə yetirmişdisə yenə də elə etsin” - deyə, YAP İdarə Heyətinin üzvü vurğulayıb.