Təmraz Tağıyev: YAP növbəti bələdiyyə seçkilərində də möhtəşəm qələbə qazanacaq
“Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) qarşıdan gələn bələdiyyə seçkilərinə ciddi şəkildə hazırlaşır. Bir neçə gün öncə partiyanın rayon və şəhər təşkilatları sədrlərinin ümumrespublika müşavirəsində seçkilərə hazırlıqla bağlı partiya rəhbərliyi tərəfindən müvafiq tövsiyə və tapşırıqlar verildi”. Bu fikirləri YAP Nərimanov rayon təşkilatının sədri Təmraz Tağıyev deyib.
T.Tağıyev bildirib ki, YAP seçkilərin keçirilməsində böyük və zəngin təcrübəyə malikdir. Onun sözlərinə görə, bu mənada dekabr ayında keçiriləcək bələdiyyə seçkilərində də qazanılan təcrübədən səmərəli istifadə olunacaq.
“Bizim seçkilərə hazırlıqla bağlı heç bir problemimiz yoxdur. Rəhbərlik etdiyim YAP Nərimanov rayon təşkilatı da bu kampaniyaya hazırdır. Seçki üzrə böyük təcrübə qazanmış xeyli sayda mütəxəssislərimiz var ki, onlar kampaniya dövründə dairə və məntəqələrdə təmsil olunurlar. Eləcə də, müşahidəçi funksiyasını yerinə yetirən fəallarımız xeyli saydadır. Bizim təşkilatın minlərlə üzvü seçki proseslərində böyük fəallıq göstərir. Mütəmadi olaraq ilk təşkilatlarla sıx işləyirik. Hesab edirəm ki, partiyamız bu seçkilərdə də böyük qələbə qazanacaq. İlk növbədə, ölkəmizdə həyata keçirilən inkişaf siyasəti bu qələbənin təminatıdır”, - deyə təşkilat sədri vurğulayıb.
T.Tağıyev qeyd edib ki, ötən 5 il ərzində Nərimanov bələdiyyəsi əhalinin sosial məsələlərinin həllində yaxından iştirak edib. Bələdiyyənin əhali ilə sıx işlədiyini deyən təşkilat sədrinin sözlərinə görə, bu da növbəti seçki üçün əhəmiyyətlidir. “Bu, o deməkdir ki, Nərimanov rayon seçiciləri növbəti bələdiyyə seçkilərində də YAP-ın namizədlərinə səs verəcəklər. Hazırda təşkilatımız partiyanın İcra Katibliyinin tövsiyə və tapşırıqlarına uyğun olaraq seçkilərə hazırlıq işlərini davam etdirir. İnanırıq ki, dekabr ayında YAP növbəti möhtəşəm qələbəsini qazanacaq”, - deyə T.Tağıyev vurğulayıb.