/ / Təmraz Tağıyev: Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin Azərbaycanda hakimiyyətə gəlməsi tariximizə qızıl hərflərlə yazılmış hadisədir
Təmraz Tağıyev: Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin Azərbaycanda hakimiyyətə gəlməsi tariximizə qızıl hərflərlə yazılmış hadisədir
12.07.2014 [11:19]
“45 il əvvəl Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin Azərbaycanda hakimiyyətə gəlməsi ilə xalqımızın tarixində və taleyində yeni bir mərhələ başlandı. Bu, tariximizə qızıl hərflərlə yazılmış hadisədir”. Bu fikirləri Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Nərimanov rayon təşkilatının sədri Təmraz Tağıyev deyib.
T.Tağıyev bildirib ki, Azərbaycanın inkişaf və tərəqqisi məhz Ümummilli liderimizin adı ilə bağlıdır. Ona görə də ən yeni tariximizi Ümummilli lider Heydər Əliyevdən ayrı təsəvvür etmək mümkün deyil.
Müstəqil Azərbaycanın Heydər Əliyevin şah əsəri olduğunu deyən təşkilat sədrinin sözlərinə görə, Ümummilli lider Heydər Əliyev ölkəmizin inkişafına Özünün müdrik, cəsarətli siyasəti, yorulmaz fəaliyyəti ilə nail olub: “Görkəmli dövlət xadimi Heydər Əliyev Azərbaycan tarixində ilk dəfə olaraq ölkəmizdə azərbaycançılıq ideyasını dövlətin siyasi ideologiyası səviyyəsinə qaldırıb. Azərbaycan və azərbaycançılıq anlayışları qədim tarixə malik olsalar da, uzun əsrlər boyu yalnız coğrafi yer adı kimi işlədilib, son yüzillikdə həm də milli ideya olaraq formalaşıb. Azərbaycançılığın dövlət siyasətində milli ideologiyaya çevrilməsi Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin Azərbaycan xalqı qarşısındakı böyük tarixi xidmətlərindən biridir. Azərbaycanda milli birlik və həmrəylik ideyasının həyata keçirilməsi də azərbaycançılıq idealına xidmətin ifadəsidir”.
T.Tağıyev bildirib ki, Ulu öndər Heydər Əliyevin qurduğu müstəqil Azərbaycan bu gün özünün yüksək inkişaf mərhələsini yaşayır. Onun sözlərinə görə, Prezident İlham Əliyev Heydər Əliyev siyasi kursunu uğurla davam etdirməklə böyük nailiyyətlərə imza atır. “Bu gün ölkəmiz hərtərəfli surətdə inkişaf edir. Qazanılan bütün nailiyyətlərin əsasında Heydər Əliyevin böyük, parlaq ideyaları dayanır. Hazırda Azərbaycan dinamik inkişaf edən, beynəlxalq müstəvidə söz sahibi olan dövlətdir. Əminik ki, Heydər Əliyev siyasəti Azərbaycana daim uğurlar, nailiyyətlər qazandıracaq”, - deyə T.Tağıyev vurğulayıb.