Ana səhifə / Daxili siyasət / “Əslində bu, sadəcə, etika xatirinə olan bir görüşdür”
“Əslində bu, sadəcə, etika xatirinə olan bir görüşdür”
14.05.2014 [09:09]
Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) İcra katibinin müavini, millət vəkili Siyavuş Novruzov Fransa prezidenti Fransua Ollandın bir qrup siyasətçi, hüquq müdafiəçisi və jurnalistlə görüşünə münasibət bildirib.
Siyavuş Novruzov APA-ya açıqlamasında Fransa prezidentinin Azərbaycana səfərini yüksək qiymətləndirib və Cənubi Qafqaza səfərin məhz Azərbaycandan başlanmasının önəmini vurğulayıb.
F.Ollandın səfər çərçivəsində bir qrup siyasətçi, hüquq müdafiəçisi və jurnalistlə görüşünə gəlincə, S.Novruzov bunu Fransa prezidenti tərəfindən etika xatirinə atılan addım kimi dəyərləndirib: “Burda başqa məsələdən söhbət gedə bilməz. Düzdür, müxalifət nümayəndələri bu görüşü yüksək qiymətləndirir ki, guya onlara dəstək gəlib. Amma əslində bu, sadəcə, etika xatirinə olan bir görüşdür. Çünki, adətən, istənilən Avropa ölkəsinin prezidenti, o cümlədən ABŞ rəsmiləri hansısa ölkəyə gedəndə, orada bütün təbəqələrin nümayəndələri, QHT və siyasi partiya rəhbərləri ilə görüşürlər”.