/ / Siyavuş Novruzov: Leyla Yunus düşünürdü ki, dünyada əzabkeş İsa obrazında yenidən fəaliyyətə başlayacaq
Siyavuş Novruzov: Leyla Yunus düşünürdü ki, dünyada əzabkeş İsa obrazında yenidən fəaliyyətə başlayacaq
“Leyla Yunus düşünürdü ki, dünyada əzabkeş İsa obrazında yenidən fəaliyyətə başlayacaq”. Bunu SİA-ya Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) İcra katibinin müavini, millət vəkili Siyavuş Novruzov Leyla Yunusun son hərəkətlərinə münasibət bildirərkən deyib.
YAP İcra katibinin müavini bildirib ki, Leyla Yunus istəyir ki, həbs olunsun və qısa müddət ərzində beynəlxalq təşkilatlara bəyanat verərək həbsdən çıxsın: “Təbii ki, Leyla Yunusun hərəkətlərinə baxan hər bir insan gördü ki, bu insan özündən şou düzəldib. “Hüquq müdafiəçisi”, ilk növbədə, bilməlidir ki, qanun qarşısında hər kəs eyni hüquqa malikdir. Bu mənada hər hansı bir şəxsin vəzifə borcunu yerinə yetirdiyi təqdirdə dövlət nümayəndəsini təhqir edərək, ona əl-qol hərəkətləri etməsi və s. cinayət hadisəsi sayılır. Leyla Yunus bunu bilərəkdən edirdi. Bu insanın əsas marağı odur ki, dünyadan, xüsusilə də, erməni təşkilatlarından qrant alsın. Bununla da o, ermənilərə sübut etsin ki, onların verdikləri tapşırıqları canla-başla və var qüvvəsi ilə həyata keçirir”.